KN Hybryda

Opiekunowie KN

mgr inż. Artur Kopczyński

dr inż. Paweł Roszczyk

Czym się zajmujemy?

Koło naukowe Hybryda zostało założone w grudniu 2015 roku. Choć zrzesza studentów z kilku wydziałów Politechniki Warszawskiej, to jego siedzibą jest Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych.

Głównym dotychczasowym przedsięwzięciem Koła była budowa pojazdu o wielosilnikowym napędzie elektrycznym. Cały proces projektowy przebiegał ze starannością spełnienia niezbędnych kryteriów dopuszczenia pojazdu do ruchu po drogach publicznych.

Obecnie pojazd znajduje się w końcowej fazie budowy zasadniczej. Ale już teraz możemy się pochwalić pełną funkcjonalnością niezależnego napędu tylnych kół pojazdu wraz z autorskim algorytmem sterowania

Mimo licznych zrealizowanych prac mamy cały szereg pomysłów na unowocześnienie i rozbudowę naszego pojazdu o nowe komponenty. Niektóre z nich to: dwuźródłowy układ akumulacji energii w pojeździe oparty o baterię elektrochemiczna i superkondensatory, pozwalający na poprawę dynamiki jazdy i zwiększenie zakresu hamowania odzyskowego, czy montaż tzw. range extender’a w celu zwiększenia zasięgu jazdy. Pracujemy również nad poprawą układów sterowania poszczególnych podzespołów oraz nad algorytmem kontroli trakcji opartym o Torque Vectoring.

W ramach budowy pojazdu współpracujemy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Naszymi partnerami strategicznymi są Parker Hannifin Polska, DEST sp.j. oraz Polskie Towarzystwo Pojazdów Ekologicznych. Jednak współpracujemy również z innymi przedsiębiorstwami dzięki czemu możemy się zapoznać z nowymi technologiami, czy specjalistycznym oprogramowaniem.

Poza działalnością związaną z projektowaniem i budową pojazdu bierzemy liczny udział w wielu imprezach promujących naukę i ekologiczny transport. Niektóre z nich to Warszawskie Dni Energii, Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, Targów Pracy Branży Automotive oraz wiele innych.

Jeżeli zainteresowała cię nasza działalność, to nie wahaj się i dołącz do naszego zespołu.

Kontakt

Strony w dziale:

Strony w dziale: