Studencki konkurs „Nagroda Jamesa Dysona 2024” – ostatnie dni zapisów

wtorek, 9 lipca 2024

Jeszcze tylko do 17 lipca potrwa nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu Nagroda Jamesa Dysona, organizowanego przez Fundację Jamesa Dysona.

Konkurs „Nagroda Jamesa Dysona” to wyzwanie dla pomysłowych studentów oraz niedawnych absolwentów kierunków związanych z inżynierią i projektowaniem. Tradycyjnym hasłem przewodnim jest:„Zaprojektuj coś, co rozwiąże konkretny problem”.
 
Międzynarodowy zwycięzca oraz wygrany projekt w kategorii Zrównoważonego Rozwoju otrzymają w tym roku 151400 zł na rozwój swoich wynalazków. Natomiast każdemu zwycięzcy krajowemu zostanie przekazana kwota 25200 zł.

W latach 2022 i 2023 na międzynarodowym podium stanęli polscy studenci (autorzy projektu SmartHEAL i Life Chariot), a środki z wygranej wsparły dalszy rozwój ich wynalazków.

Zgłoszenia do konkursu Nagroda Jamesa Dysona ⇒
 
Szczegóły, regulamin i formularz rejestracyjny ⇒

 
Kilka słów o Konkursie

Otwarty dla wszystkich studentów oraz niedawnych absolwentów inżynierii i projektowania konkurs ma na celu wyłonienie ambitnych projektów, które dotyczą kwestii globalnych - od diagnozy raka po klęski żywiołowe. Wśród dotychczasowych międzynarodowych zwycięzców, którzy zdobyli globalne uznanie, znaleźli się m.in. terenowa przyczepa do ratowania rannych w strefach konfliktu, inteligentny opatrunek z czujnikiem oceniającym przebieg gojenia się rany na podstawie pomiaru poziomu pH, farba wykonana ze szkła pochodzącego z recyklingu, która znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na klimatyzację oraz urządzenie do kontrolowania krwawienia z ran kłutych.

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: