Koła naukowe

KN ARIA

Koło naukowe ARIA działa na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW od grudnia 2020 roku. Nasz zespół składa się ze studentek oraz studentów wydziału SiMR, ale współpracujemy również z innymi Warszawskimi Uczelniami. Celem naszego koła jest promowanie czystych technologii w motoryzacji poprzez stworzenie jednoosobowego sportowego samochodu elektrycznego.

KN Bekker Team

Koło naukowe Bekker Team działa na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej od 2014r., lecz od 2016 roku jego działalność została zawieszona. KN Bekker Team zostało reaktywowane 3 marca 2020 roku. Celem Koła jest kontynuowanie tradycji związanej ze skonstruowaniem pierwszego pojazdu księżycowego LRV przez absolwenta Wydziału SiMR prof. Mieczysława Bekkera.

KN Hybryda

Koło naukowe Hybryda zostało założone w grudniu 2015 roku. Choć zrzesza studentów z kilku wydziałów Politechniki Warszawskiej, to jego siedzibą jest Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych.

KN Maszyn Roboczych (obecnie nieaktywne)

Koło działa na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW od roku 2013. Zrzesza przede wszystkim studentki i studentów Wydziału SiMR, ale w naszych szeregach są też studenci z innych wydziałów i uczelni. Członkowie koła zajmują się problemami związanymi z projektowaniem maszyn roboczych, pojazdów, automatyzacją procesu pracy maszyn i projektowaniem robotów.

KN Mechaników Pojazdów

Studenckie Koło Naukowe Mechaników Pojazdów (SKNMP) od początku działalności zajmuje się projektowaniem i budową pojazdów na międzynarodowe zawody akademickie. Sekcje tworzące SKNMP zrealizowały do chwili obecnej projekty czterech pojazdów na zawody Shell Eco-Marathon (w kategoriach UrbanConcept oraz Prototype), pojazdu pneumatycznego na zawody Pneumobil oraz motocykla wyścigowego.

KN Proton Dynamic

Proton Dynamic to zespół Formuły Student, który powstał w 2017 roku i zajmuje się projektowaniem oraz budową elektrycznych bolidów wyścigowych Formuły Student oraz udziałem w międzynarodowych zawodach, które co roku odbywają się na największych torach wyścigowych. Tym samym zespół kontynuuje tradycję budowy bolidów Formuły Student na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.

KN Sportów Samochodowych

Koło Sportów Samochodowych zajmuje się szeroko rozumianym problemem sportów motorowych, począwszy od zagadnień projektowych, przez własnoręczną budowę, a skończywszy na udziale w zawodach.