Aktualności

Targi Pracy Inżynierii Mechanicznej

16 listopada 2022 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbędą się Targi Pracy Inżynierii Mechanicznej.

Stypendia MEiN dla studentów za znaczące osiągnięcia

Studenci wykazujący się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi mogą ubiegać się o Stypendium Ministra Edukacji i Nauki. Zachęcamy do składania wniosków!

Kursy dla studentów w ramach projektu NERW 2 PW – nabór uczestników

Dział Wsparcia Edukacji CZIiTT Politechniki Warszawskiej zaprasza studentów czterech ostatnich semestrów studiów I i II stopnia do udziału w bezpłatnych kursach w zakresie umiejętności informatycznych.

Program Stażowy „Energia dla Przyszłości”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz spółki energetyczne: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. i Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. organizują siódmą edycję Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”, który jest skierowany do studentów i absolwentów najlepszych polskich uczelni technicznych, wytypowanych zgodnie z rankingiem Perspektywy 2021.

Student SiMR beneficjentem programu Narodowa Reprezentacja Akademicka

Konrad Czabok, student II roku na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych, został zakwalifikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do udziału w programie wsparcia procesu kształcenia wybitnych sportowców wyczynowych.

Oferta stypendialna „Nowe technologie dla dziewczyn” kierowana do studentek

Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel zapraszają studentki do aplikowania do 8 edycji prestiżowego programu stypendialnego „Nowe technologie dla dziewczyn” i zaplanowania swojej przyszłości z solidnym wsparciem, jakie daje stypendium.

Konferencja Mentoringowa Biura Karier z udziałem przedstawicieli Wydziału SiMR

25 maja 2022 roku w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się Konferencja Mentoringowa zorganizowana przez Biuro Karier PW. Jej celem była wymiana doświadczeń, wiedzy i inspiracji w zakresie rozwoju zawodowego, przedsiębiorczości i mentoringu. Inicjatywa nawiązuje do prowadzonego od 2018 roku politechnicznego Programu Mentoringowego, który kreuje i wzmacnia relacje uczelnia – biznes i studenci – absolwenci.

Stypendium im. Mieczysława Króla

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór wniosków o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2022/2023.

Największe święto Kobiet w Tech & IT

Politechnika Warszawska otrzymała dodatkową pulę bezpłatnych wejściówek na Women in Tech Summit. czyli międzynarodowe spotkanie kobiet nauki, biznesu i techniki, które podzielą się z nami swoim historiami, dorobkiem naukowym i wizjami przyszłości branży technicznej. Zapraszamy 7-8 czerwca 2022 do Warsaw Expo XXI oraz online na dwa dni pełne wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń.

Konkurs „Nagroda Jamesa Dysona 2022”

  • Pozostały jedynie 2 miesiące do zakończenia możliwości wysyłania zgłoszeń do nowej edycji konkursu „Nagroda Jamesa Dysona”.
  • W tym roku zwycięzcy etapów krajowych otrzymają po 27 000 zł, a ich projekty zdobędą prestiżowe wyróżnienie.
  • Zwycięzcy etapu międzynarodowego mogą wygrać nawet 162 000 zł.
  • Odwiedź stronę www.jamesdysonaward.org, żeby dowiedzieć się więcej i zgłosić swój projekt.

Studenci SiMR laureatami prestiżowego stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Hubert Bukowiecki i Franciszek Gawiński, studenci kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych, otrzymali stypendium Ministra Edukacji i Nauki. Jest to wyróżnienie przyznawane za wyjątkowe osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne.

Student SiMR laureatem EU Changemakers na temat cyberbezpieczeństwa

Ohad Mehmood, student kierunku Mechatronics of Vehicles and Construction Machinery, reprezentował Wydział SiMR w debacie oxfordzkiej na temat cyberbezpieczeństwa, zorganizowanej przez European University College Association w ramach inicjatywy EU Changemakers.

Bezpłatna opieka medyczna – numer telefonu dla studentow

Od 04.04.2022 uruchomiony zostaje specjalny numer telefonu na potrzeby bezpłatnej opieki medycznej dla studentów Politechniki Warszawskiej.

Konkurs dla studentów „Innowacje w Przemyśle EXPO KATOWICE”

Z okazji odbywających się już prawie od 40 lat Międzynarodowych Targów EXPO KATOWICE (Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, Targi EcoDom, Targi B2Energy oraz Targi Maszyn i Urządzeń) w dniach od 6 do 9 września 2022 r. organizowany jest tradycyjnie konkurs dla studentów, pod hasłem „Innowacje w Przemyśle EXPO KATOWICE”.

Lista rankingowa kandydatów do stypendium rektorskiego

Prezentujemy listę rankingową kandydatów do stypendium Rektora Politechniki Warszawskiej, przyznawanego za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, wysokie wyniki sportowe lub osiągnięcia artystyczne.

Akcja stypendialna

Studenci, którzy rozpoczęli naukę na Wydziale SiMR w semestrze letnim, czyli na studiach magisterskich stacjonarnych (dziennych) mogą do 9.03.2022 składać wnioski o stypendium socjalne oraz stypendium rektora.

Rekrutacja do kolejnej edycji Programu Mentoringowego

Do 7 marca przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji Programu Mentoringowego. Zapraszamy studentów od 3 roku studiów oraz absolwentów do 12 miesięcy od ukończenia nauki.  

Zaproszenie do udziału w „euspen Talent Programme”

Zapraszamy studentów do udziału w „euspen Talent Programme”, który w tym roku organizowany jest pod hasłem „The LEGO Challenge at CERN”.

Ankieta „Pracodawca dla inżyniera”

 Stowarzyszenie Studentów BEST oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaproszają wszystkich studentów uczelni technicznych do udziału w badaniu, dzięki któremu poznamy Wasze preferencje w obszarze zatrudnienia.

Drive Innovation – konkurs dla studentów

  • Interesujesz się innowacjami z branży motoryzacyjnej i transportowej?
  • Nie są Ci obce zagadnienia takie jak zrównoważony rozwój, elektromobliność czy gospodarka obiegu zamkniętego?
  • Pragniesz mieć wpływ na rozwój zrównoważonego transportu?

Jeśli tak, zapraszamy do udziału w konkursie Drive Innovation!