Konferencje

XXVII sympozjum „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXVII międzynarodowe sympozjum naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 6 grudnia 2019 roku w sali multimedialnej w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84.

XXVIII Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 22.11.2019 (piątek) dwudzieste ósme coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych. Sympozja nasze są miejscem spotkania specjalistów, zajmujących się tą tematyką w przemyśle, ośrodkach badawczych, instytutach resortowych i uczelnianych, oraz służą wymianie informacji i integracji środowiska.

XII Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”

W dniu 24 maja 2019 r.  w godz. 10:00 – 16:00 Instytut Pojazdów PW organizuje na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej XII ogólnopolskie Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”.

XXVI sympozjum „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXVI międzynarodowe sympozjum naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 7 grudnia 2018 roku w sali multimedialnej w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84.

X Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”

W dniach 29-30 listopada 2018 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW, w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84, będzie miała miejsce X Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”.

XXVII Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 23.11.2018 (piątek) dwudzieste siódme coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych. Sympozja nasze są miejscem spotkania specjalistów, zajmujących się tą tematyką w przemyśle, ośrodkach badawczych, instytutach resortowych i uczelnianych, oraz służą wymianie informacji i integracji środowiska.

IV Konferencja Doktorantów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych

Wydziałowa Rada Doktorantów zaprasza do udziału w IV Konferencji Doktorantów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, która będzie miała miejsce w audytorium im. Z. Osińskiego w dniu 20 IX, w godzinach 9-13.

XXV Ogólnopolskie Sympozjum „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 1 grudnia 2017 roku w sali multimedialnej w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84.

IX Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”

W dniu 30 listopada 2017 r. (czwartek) w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW, w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84
odbędzie się IX Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”.

XXVI Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 24.11.2017 (piątek) dwudzieste szóste coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych. Sympozja nasze są miejscem spotkania specjalistów, zajmujących się tą tematyką w przemyśle, ośrodkach badawczych, instytutach resortowych i uczelnianych, oraz służą wymianie informacji i integracji środowiska.

X Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”

W dniu 2 czerwca 2017 w godz. 10:00 - 15:30 Instytut Pojazdów PW organizuje na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej X ogólnopolskie Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”.

Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska 2016

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXIV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 2 grudnia 2016 roku.

XXV Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 25.11.2016 (piątek) dwudzieste piąte coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych. Sympozja nasze są miejscem spotkania specjalistów, zajmujących się tą tematyką w przemyśle, ośrodkach badawczych, instytutach resortowych i uczelnianych, oraz służą wymianie informacji i integracji środowiska.

Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska 2015

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 4 grudnia 2015 roku. Komunikat informacyjny

VII Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”

W dniu 27 listopada 2015 r. (piątek) w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW, w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84
odbędzie się VII Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”.
Więcej informacji na stronie konferencji.

22 Polsko Francuskie Seminarium Mechaniki oraz VIII Międzynarodowa Konferencja n.t. MODELOWANIE I SYMULACJA ZJAWISK TARCIOWYCH W UKŁADACH FIZYCZNYCH STRUKTURACH TECHNICZNYCH "TARCIE 2014"

Seminarium  jest  organizowane w ramach współpracy francusko-polskiej i dotyczy głównie dyscypliny  Mechanika oraz Budowa i Eksploatacja Maszyn. Spotkania naukowe organizowane są od roku 1990, na przemian w Polsce i we Francji. Średnia liczba uczestników wynosi około 80.

Strony seminarium i konferencji: http://www.simr.pw.edu.pl/ipbm/Instytut-Podstaw-Budowy-Maszyn/Nauka/Konferencje/Konferencje-2014

XXI Polsko - Ukraińska konferencja nt.: "CAD w budowie maszyn - problemy wdrażania i nauczania" - "CAD in Machinery Design - Implementation and Educational Problems",11-12.10.2013r, Łańcut

The CADMD conference series started in Warsaw in 1993 and has been organized yearly in Poland and Ukraine. The topics of the Conference include: Modeling and Simulation of Processes and Systems in Machinery Design, Robotics and Automation, Micro Electromechanical Systems, Information Technology, Engineering Education. Page of conference

XIX Konferencja nt. Metody i środki projektowania wspomaganego komputerowo 9-11.10.2013, Łańcut,

Organizowana cyklicznie od 1977 roku przez Instytut Podstaw Budowy Maszyn Politechniki Warszawskiej Konferencja "Metody i Środki Projektowania Wspomaganego Komputerowo" dotyczy szeroko rozumianej problematyki komputerowo wspomaganego projektowania, wytwarzania, badań i eksploatacji maszyn. Strona konferencji: XIX Konferencja nt. Metody i środki projektowania wspomaganego komputerowo.

VII Sympozjum "Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów" - 23.05.2014r.

Sympozjum poświęcone jest historii rozwoju konstrukcji pojazdów, przybliża techniki rekonstrukcji i konserwacji obiektów mających znaczenie historyczne, i jak co roku jest okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji oraz osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej. Tradycyjną częścią Sympozjum jest wystawa i prezentacja pojazdów historycznych. W tym roku tematem przewodnim są „Polskie Konstrukcje Motoryzacyjne w latach 1922-1939”. Uprzywilejowane miejsce rezerwujemy ponadto obiektom związanym z walkami Żołnierza Polskiego w 1939 r.
Strona sympozjum:  http://www.hrkp.simr.pw.edu.pl/