#zawszeciekawi na Wydziale SiMR

niedziela, 21 kwietnia 2024

16 kwietnia br. Wydział SiMR miał przyjemność ugościć uczniów z warszawskich szkół średnich: LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego oraz CLXVI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi. Celem ich wizyty był udział w wykładach i warsztatach w ramach programu PW #zawszeciekawi.

Program #zawszeciekawi pozwala uczniom poczuć, co to znaczy studiować na Politechnice Warszawskiej. Jest to możliwe dzięki wizytom na Wydziałach, zwiedzaniu laboratoriów, uczestniczeniu w wykładach i warsztatach, rozmowach z naukowcami, doktorantami, studentami. To już druga edycja programu (w pierwszej również braliśmy udział),

Spotkanie z uczniami rozpoczęły prezentacje Biura Komunikacji i Promocji PW oraz prodziekana ds. studenckich SiMR. Następnie uczniowie zapoznali się z relacją z wyjazdu "The SiMR Tour 2024", przedstawioną przez Agatę Ludjan z Wydziałowej Rady Samorządu.

Główną część spotkania stanowiły zajęcia dydaktyczne. W tym roku zaproponowaliśmy uczniom wykłady i warsztaty dotyczące dwóch tematów:

  • "Czy roboty muszą być twarde? Nowe wyzwania w robotyce" - realizowany przez dr. inż. Piotra Bartkowskiego z Zespołem;
  • "Pogromcy drgań, czyli sposób na rezonans" - realizowany przez dr. inż. Bogumiła Chilińskiego z Zespołem.

Serdecznie dziękujemy uczniom za wizytę na naszym Wydziale i zapraszamy do rekrutowania na studia!

Strony w dziale:

Strony w dziale: