W czwartek 12 V 2022 r. zajęcia według planu piątkowego

W dniu 12 V 2022 r. (czwartek) zajęcia będą się odbywały według planu obowiązującego w piątki.

Mobilna platforma kryminalistyczna opracowana na wydziale SiMR nagrodzona

Mobilna platforma kryminalistyczna jest przeznaczona do prowadzania kryminalistycznych oględzin na miejscu zdarzenia przez ekspertów i techników kryminalistyki. Urządzenie zostało zaprezentowane na Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE w Kielcach i zdobyło główną nagrodę.

W środę 4 maja 2022 r. zajęcia według planu wtorkowego

W dniu 4 V 2022 r. (środa) zajęcia będą się odbywały według planu obowiązującego we wtorki.

Finał VI edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej PW

W dniu 21 kwietnia 2022 roku na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW odbył się Finał VI Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej z zakresu Pojazdów i Maszyn. Do Finału Konkursu zakwalifikowano, na podstawie wyników uzyskanych w półfinale 72 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zwycięzcą Konkursu okazał się:

p. Kacper Raducha reprezentujący Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Gratulujemy!!!

Dni otwarte „Faurecia Explorer's Academy”

Ffirma Faurecia serdecznie zaprasza studentów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych na dni otwarte pod hasłem „Explorers’ Academy”, które organizowane są wraz z Biurem Karier Politechniki Warszawskiej.

Webinarium „ANSYS na Politechnice Warszawskiej”

W środę 20 kwietnia 2022 roku o godzinie 14:00 odbędzie się webinarium poświęcone oprogramowaniu ANSYS na Politechnice Warszawskiej. W trakcie spotkania firma MESco opowie o dostępnych licencjach na Politechnice Warszawskiej, o możliwościach udostępnianego oprogramowania oraz zasadach korzystania z licencji przez studentów, doktorantów i pracowników.

W środę 20 kwietnia 2022 r. zajęcia według planu poniedziałkowego

W dniu 20 IV 2022 r. (środa) zajęcia będą się odbywały według planu obowiązującego w poniedziałki.

Życzenia wielkanocne

Zdrowych, spokojnych i rodzinnych
Świąt Wielkiej Nocy
pełnych wiary, nadziei i miłości

w imieniu społeczności akademickiej
Wydziału Samochodów i  Maszyn Roboczych PW

Piotr Przybyłowicz

Dziekan

Spotkanie z przedstawicielami przemysłu w sprawie praktyk zawodowych

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z przedstawicielami przemysłu w sprawie praktyk zawodowych (i ewentualnego zatrudniania) w dniu 13.04.2022 (środa) na platformie MS TEAMS od godziny 16:00. Szczegóły spotkania i można znaleźć na platformie MS TEAMS spotkania.

Studenci SiMR laureatami prestiżowego stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Hubert Bukowiecki i Franciszek Gawiński, studenci kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych, otrzymali stypendium Ministra Edukacji i Nauki. Jest to wyróżnienie przyznawane za wyjątkowe osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne.