Stypendium im. Mieczysława Króla

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór wniosków o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2022/2023.

Przemysł kolejowy napędzany innowacjami

8 czerwca 2022 r. w godz. 10:30-14:00 w sali multimedialnej Wydziału SiMR odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firm działających w przemyśle kolejowym: Faiveley Transport Polska, Siemens Mobility, Transportation Poland.

Największe święto Kobiet w Tech & IT

Politechnika Warszawska otrzymała dodatkową pulę bezpłatnych wejściówek na Women in Tech Summit. czyli międzynarodowe spotkanie kobiet nauki, biznesu i techniki, które podzielą się z nami swoim historiami, dorobkiem naukowym i wizjami przyszłości branży technicznej. Zapraszamy 7-8 czerwca 2022 do Warsaw Expo XXI oraz online na dwa dni pełne wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń.

Konkurs „Nagroda Jamesa Dysona 2022”

• Pozostały jedynie 2 miesiące do zakończenia możliwości wysyłania zgłoszeń do nowej edycji konkursu „Nagroda Jamesa Dysona”.
  • W tym roku zwycięzcy etapów krajowych otrzymają po 27 000 zł, a ich projekty zdobędą prestiżowe wyróżnienie.
  • Zwycięzcy etapu międzynarodowego mogą wygrać nawet 162 000 zł.
  • Odwiedź stronę www.jamesdysonaward.org, żeby dowiedzieć się więcej i zgłosić swój projekt.

Dzień dziecka na Wydziale SiMR

Jak co roku, w dniu 1 czerwca na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej świętujemy Dzień Dziecka. Na tę okazję współpracująca z Zakładem Pojazdów Szynowych firma COBI przygotowała tor wyścigowy usypany z produkowanych przez siebie klocków. Zachęcamy wszystkich pracowników Politechniki Warszawskiej by wraz ze swoimi pociechami zechcieli odwiedzić Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych i pomogli nam zdemontować „samowolę budowlaną” znajdującą się na I piętrze naszego budynku.

Festiwal Hipolita i Ludwiki - Święto Kolonii Wawelberga

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Hipolita i Ludwiki – Święto Kolonii Wawelberga, którego obchody odbędą się 29 maja w godzinach 14:00÷21:00 na terenie Kolonii Wawelberga przy ulicy Górczewskiej 15 w Warszawie.

Spotkanie z firmą General Electric

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, zwłaszcza tych zainteresowanych praktykami, stażami i podjęciem zatrudnienia, na spotkanie z firmą General Electric, które odbędzie się 23 maja (poniedziałek) w godzinach 14:00-16:00 w sali multimedialnej.

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych

Dziekan oraz Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zapraszają w dniu 20 maja 2022 r. na obchody Dnia Wydziału SiMR PW, które będą zorganizowane na terenie gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84 oraz przyległych obiektów.

Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej

Jak wyglądają zakamarki PW niedostępne na co dzień? Gdzie najczęściej można spotkać naszych rektorów? Czy w świecie inżynierów jest miejsce na zabawę? Żądnych wiedzy i naukowych przygód zapraszamy na Politechnikę wieczorem 14 maja. Dajcie się zaskoczyć!

Drzwi Otwarte Wydziału SiMR – 28 maja 2022 r.

W sobotę 28 maja serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów na studia oraz inne osoby zainteresowane na Drzwi Otwarte Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej, równolegle w dwóch miejscach:

• Gmach Główny Politechniki Warszawskiej (pl. Politechniki 1) w godzinach 10:00-16:00.
  • Gmach Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych (ul. Narbutta 84) w godzinach 12:00-16:00.