Dziewczyny na Politechniki

25 kwietnia w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych w Warszawie, ul. Koszykowa 45 organizowany jest Dzień Otwarty dla Dziewczyn w Politechnice Warszawskiej.

Półfinał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej

23 marca 2013 r. na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej. W teście liczącym 40 pytań obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp wzięło udział ponad 450 uczniów.

IAESTE Case Week - sprawdź się w praktyce

Case Week to coroczna seria szkoleń przeprowadzanych na najlepszych uczelniach technicznych w Polsce. Stawiamy na praktyczne umiejętności, dlatego warsztaty odbywają się w formule Case Study, a zatem uczestnicy pracują nad konkretnymi problemami, z którymi spotykają się pracownicy firm.