Składanie dokumentów rekrutacyjnych na studia stacjonarne I stopnia

Serdecznie gratulujemy Kandydatom zakwalifikowanym na studia na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych! Zapraszamy do składania dokumentów niezbędnych do zakończenia procesu rekrutacji.

Podpisanie umowy o współpracy Wydziału SiMR z M.S. Group

Prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych, realizacja prac dyplomowych i rozpraw doktorskich, organizowanie specjalistycznych szkoleń i kursów, a także konkursów dla studentów oraz kandydatów na studia – to jedynie część obszarów współpracy ustalonych w umowie między Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej a firmą M.S. Group Sp. z o.o.

Program Stażowy „Energia dla Przyszłości”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz spółki energetyczne: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. i Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. organizują siódmą edycję Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”, który jest skierowany do studentów i absolwentów najlepszych polskich uczelni technicznych, wytypowanych zgodnie z rankingiem Perspektywy 2021.

Student SiMR beneficjentem programu Narodowa Reprezentacja Akademicka

Konrad Czabok, student II roku na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych, został zakwalifikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do udziału w programie wsparcia procesu kształcenia wybitnych sportowców wyczynowych.

Oferta stypendialna „Nowe technologie dla dziewczyn” kierowana do studentek

Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel zapraszają studentki do aplikowania do 8 edycji prestiżowego programu stypendialnego „Nowe technologie dla dziewczyn” i zaplanowania swojej przyszłości z solidnym wsparciem, jakie daje stypendium.

Kierunek Mechanika Pojazdów i Maszyn Roboczych na pierwszym miejscu w kraju

Z dumą informujemy, że kierunek studiów Mechanika Pojazdów i Maszyn Roboczych prowadzony na Wydziale SiMR, współtworząc wraz z trzema innymi kierunkami na wydziałach mechanicznych Politechniki Warszawskiej grupę Mechanika i Budowa Maszyn, zajął 1 miejsce w Rankingu Kierunków Studiów 2022 przeprowadzonym przez Fundację Perspektywy.

Zaproszenie na jazdy testowe samochodami elektrycznymi „EV Experience”

25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin odbędzie się impreza EV Experience, której uczestnicy będą mieli możliwość przetestowania kilkudziesięciu samochodów elektrycznych.

Relacja z Drzwi Otwartych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych

28 maja 2022 r. Politechnika Warszawska otworzyła swoje drzwi dla kandydatów na studia. Wydział SiMR włączył się w organizację tego wydarzenia promując swoje kierunki studiów na stoisku w Gmachu Głównym oraz zapraszając do odwiedzania budynku przy ul. Narbutta 84.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia już trwa!

Dołącz do grona naszych studentów! Czekamy na ludzi, którzy chcą rozwijać swoje pasje. Poza zdobyciem solidnej wiedzy inżynierskiej, SiMR oferuje swoim studentom wiele możliwości: możesz budować bolidy, motocykle i łaziki marsjańskie, projektować maszyny, tworzyć aplikacje, ale także organizować wydarzenia, wyjazdy i konkursy. Żeby z tego skorzystać, wystarczy trochę starań i dopełnienia formalności.

Konferencja Mentoringowa Biura Karier z udziałem przedstawicieli Wydziału SiMR

25 maja 2022 roku w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się Konferencja Mentoringowa zorganizowana przez Biuro Karier PW. Jej celem była wymiana doświadczeń, wiedzy i inspiracji w zakresie rozwoju zawodowego, przedsiębiorczości i mentoringu. Inicjatywa nawiązuje do prowadzonego od 2018 roku politechnicznego Programu Mentoringowego, który kreuje i wzmacnia relacje uczelnia – biznes i studenci – absolwenci.