Wirtualne Drzwi Otwarte na wydziale SiMR

W dniu 23 maja w godzinach 13:00 – 14:00 zapraszamy do wirtualnego odwiedzenia naszego wydziału w ramach prowadzonej w dniach 22-24 maja akcji „Drzwi Otwarte na Politechnice Warszawskiej”.

Absolwenci PW liderami rankingu zarobków po studiach technicznych

Według ogólnopolskich badań, w roku 2019 absolwenci Politechniki Warszawskiej mogli poszczycić się najwyższą przeciętną zarobków spośród osób ze stażem pracy nie dłuższym niż rok, które uzyskały wykształcenie na krajowych uczelniach technicznych.

Przedłużone zapisy na studia niestacjonarne

Do 13 września zostały przedłużone zapisy kandydatów na studia niestacjonarne I i II stopnia na wydziale SiMR na rok akademicki 2019/2020.

Drzwi Otwarte na wydziale SiMR

W dniach 6 i 7 kwietnia w godzinach 12:30 – 14:00 zapraszamy do odwiedzenia naszego wydziału w ramach Drzwi Otwartych na Politechnice Warszawskiej.

Obozy integracyjne dla nowo przyjętych studentów

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich zakwalifikowanych na pierwszy rok studiów na wyjazdy integracyjne. W tym roku będą do wyboru dwie możliwości: Złote Piaski w Bułgarii (w terminie 24 VIII - 2 IX) lub Jarosławiec na naszym wybrzeżu (w terminie 23-29 VIII).

Wydział SiMR ponownie w czołówce rankingu studiów inżynierskich

Wydział SiMR dwukrotnie uplasował się na czwartym miejscu w Polsce w ogólnopolskim rankingu kierunków technicznych. Prowadzone na naszym wydziale kierunki studiów Mechanika i Budowa Maszyn oraz Mechatronika zostały sklasyfikowane na 4. miejscu w tegorocznej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektyw.

Absolwenci PW w czołówce krajowej pod względem zarobków

Według przeprowadzonych ogólnopolskich badań, w roku 2017 absolwenci studiów II stopnia na Politechnice Warszawskiej mogli poszczycić się najwyższą przeciętną zarobków spośród osób z tytułem magistra inżyniera, które kształciły się na krajowych uczelniach technicznych.

Trwa rekrutacja na studia II i III stopnia

Trwa rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia oraz na studia stacjonarne i niestacjonarne III stopnia na wydziale SiMR.

Dodatkowa rekrutacja na kierunek Electric and Hybrid Vehicles Engineering

Informujemy o dodatkowej rekrutacji na prowadzone w języku angielskim studia stacjonarne I stopnia dla kierunku Electric and Hybrid Vehicles Engineering w roku akademickim 2017/2018.

Wydział SiMR w czołówce rankingu studiów inżynierskich Perspektywy 2017

Miło nam zakomunikować, że wydział SiMR kolejny raz wysoko uplasował się w Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017.

Systemy Mechatroniczne w Rolnictwie Precyzyjnym – nowy kierunek studiów II stopnia

Na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych uruchomiono po raz pierwszy rekrutację na nowy kierunek stacjonarnych studiów II stopnia „Systemy Mechatroniczne w Rolnictwie Precyzyjnym”. Jest to kierunek interdyscyplinarny realizowany w dwóch renomowanych uczelniach akademickich – Politechnice Warszawskiej i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Rekrutacja na studia II stopnia rozpoczynające się w lutym

Od 10 stycznia do 6 lutego 2017 r. prowadzona będzie akcja rekrutacyjna na studia stacjonarne II stopnia rozpoczynające się od semestru letniego roku akademickiego 2016/2017.

Rekrutacja na studia doktoranckie rozpoczynające się w lutym

W styczniu trwa akcja rekrutacyjna na stacjonarne studia doktoranckie (III stopnia) rozpoczynające się od semestru letniego roku akademickiego 2016/2017.

Politechnika Warszawska awansowała w światowym rankingu uczelni

W tegorocznym zestawieniu QS World University Rankings, będącym jednym z najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych, Politechnika Warszawska awansowało o 50 miejsc w stosunku do notowań ubiegłorocznych.

Przedłużenie rekrutacji na studia niestacjonarne I i II stopnia

Rekrutacja na studia niestacjonarne I i II stopnia na kierunki Mechanika i Budowa Maszyn i Mechatronika została przedłużona do dnia 20.09.2016 r.

Przedłużona rekrutacja na kierunek Electric and Hybrid Vehicles Engineering

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia w języku angielskim na rok akademicki 2015/16 na kierunek Electric and Hybrid Vehicles Engineering została przedłużona do 17 września 2015.

Lista zakwalifikowanych na studia będzie ogłoszona 21 września. Termin składania dokumentów przez osoby zakwalifikowane to 24 września.

Rejestracji można dokonać na stronie internetowej PW www.zapisy.pw.edu.pl

Dodatkowe zapisy na studia niestacjonarne na Wydział SiMR

Rejestracja kandydatów na rok akademicki 2015/16 na studia niestacjonarne prowadzone na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych została przedłużona do dnia 17 września 2015.

Dodatkowe zapisy prowadzone są na studia I i II stopnia na kierunki:

• Mechanika i Budowa Maszyn
  • Mechatronika

Rejestracji można dokonać na stronie internetowej PW www.zapisy.pw.edu.pl

Absolwenci Politechniki Warszawskiej w czołówce rankingu wynagrodzeń

Politechnika Warszawska po raz kolejny plasuje się na drugiej pozycji wśród krajowych uczelni pod względem wysokości zarobków jej absolwentów.

XIV edycja Programu Stypendia Pomostowe 2015/16 - Segment IA

Stypendia pomostowe to stypendia na I rok studiów. Skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Program Stypendiów Pomostowych, poprzez ufundowanie stypendium na I rok studiów, ułatwia młodym ludziom podjęcie studiów, i stanowi  furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata studiów.

Dzień otwarty - "Dziewczyny na Politechniki"

Wejdź do gry

Przyjdź 23 kwietnia na Dzień Otwarty dla Dziewczyn.
Przejdź przez 3 poziomy wtajemniczenia.
Zdobądź 3 odznaki.
Wymień swoje odznaki na gustowny podręczny niezbędnik przyszłej inżynierki.

Informacja jest na stronie Uczelni pod linkiem: