Wizyta studentów w firmie Solaris

W środowy poranek 29 listopada grupa studentów wydziału SiMR udała się do Bolechowa pod Poznaniem, by odwiedzić fabrykę firmy Solaris Bus & Couch. Na miejscu studenci poznali zasady funkcjonowania firmy, rynku autobusów w Polsce i na świecie, a także otrzymali wiele wyczerpujących odpowiedzi na ich pytania dotyczące technicznych aspektów produkcji i funkcjonowania pojazdów.

Wyjazd szczególnie zainteresował studentów Inżynierii Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych, ponieważ na miejscu dowiedzieli się oni dużo o rozwiązaniach dotyczących elektromobilności, które wdrażane są przez polską firmę w swoich autobusach.

Wyjazd zorganizowany został przez Wydziałową Radę Samorządu naszego Wydziału przy wsparciu Komisji Dydaktycznej SSPW.