KOLEJ na Święta z SiMR-em

Wydarzenie KOLEJ na Święta z SiMR-em wpisuje się w szereg działań Wydziału SiMR odwołujących się do tradycji projektowania pojazdów szynowych na PW. Dodatkowym wątkiem kształtującym zorganizowane w dniu 5 grudnia spotkanie, było pragnienie upamiętnienia roku 2021 jako Roku Kolei.

Wszystkie motywacje wpływające na zorganizowanie spotkania mikołajkowego z przewodnim motywem kolejowym, wpisują się w szereg działań Wydziału SiMR polegających na odświeżeniu współpracy z firmą PESA Pojazdy Szynowe S.A. oraz nawiązania kontaktów z globalnymi firmami branży kolejowej Alstom i Siemens. Spotkanie mikołajkowe zorganizowane zostało dla dzieci pracowników Wydziału SiMR. Spotkanie umożliwiło integrację pracowników i ich dzieci w działaniach wskazujących na konieczność przygotowania się do celebrowania Świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania mikołajkowego dzieci wysłuchały krótkiej prezentacji o pojazdach szynowych i różnych rodzajach ich zestawów kołowych, na przygotowanych szablonach dzieci narysowały swoje wersje świątecznych pociągów, którymi jeździ Święty Mikołaj oraz własną wersję bombki choinkowej (na szablonie w kształcie bombki). Wykonane prace zostały wystawione na widok publiczny, a dwie spośród wykonanych prac dodatkowo nagrodzono zestawami klocków uwzględniających specyfikę Wydziału SiMR PW. Po zakończeniu konkursu plastycznego dzieci wraz z rodzicami zwiedziły najciekawsze laboratoria Wydziału SiMR  a następnie wszyscy przystąpili do wspólnego ubierania choinki. Strojenie choinki zakończono ustawiając pod nią okrągły tor po którym poruszał się pociąg elektryczny. Ostatnim z punktów programu imprezy było pojawienie się Świętego Mikołaja, który wraz ze swoim Jednorożcem (niestety reniferów nam zabrakło) przywiózł na saniach prezenty dla dzieci uczestniczących w spotkaniu. Szczególne podziękowania należą się studentom Wydziału SiMR, którzy wspierali nasz wydarzenie szczególnie w kreowaniu Świętego Mikołaja i jego świątecznego zaprzęgu.

Film z wydarzenia: https://youtu.be/AR9RRemTp6I