II edycja Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej PiM

Komitet Główny Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w zakresie Pojazdów i Maszyn, prowadzonego przez Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, ma przyjemność ogłosić organizację jego kolejnej - drugiej edycji. Konkurs jest przewidziany dla uczniów szkół średnich, zainteresowanych szeroko rozumianymi problemami współczesnej mechaniki i mechatroniki samochodowej. Podobnie jak w roku ubiegłym, Konkurs jest otwarty i mogą w nim uczestniczyć uczniowie szkół średnich z terenu całej Polski.

Finał I edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej

W dniu 7 czerwca 2016 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW miał miejsce finał I edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w zakresie Pojazdów i Maszyn. W konkursie udział wzięło 34 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Polski.

Zaproszenie na spotkanie z firmą Baumalog

Zapraszamy wszystkich studentów na spotkanie z firmą BAUMALOG w dniu 25 kwietnia (poniedziałek) o godz. 16 w sali multimedialnej. Na spotkaniu firma przedstawi ofertę współpracy inżynierskiej ze studentami oraz zatrudnienia absolwentów wydziału SiMR w jej dynamicznie rozwijającym się biurze konstrukcyjnym.

Konkurs Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej Pojazdów i Maszyn

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej począwszy od wiosny 2016 roku organizuje Konkurs Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej z zakresu Pojazdów i Maszyn.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ma charakter otwarty, ogólnopolski. Jest to konkurs wiedzy i tematycznie kierowany jest do uczniów, którzy uczą się lub interesują się zagadnieniami mechaniki i mechatroniki pojazdów lub maszyn.

Półfinał VII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

W sobotę 19 marca 2016 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych odbył się półfinał XVII Olimpiady Techniki Samochodowej.

Spotkanie Klubu Absolwentów 10 III 2016 r.

Szanowne Koleżanki, szanowni Koledzy!
Uprzejmie zapraszamy na spotkanie Klubu Absolwentów, które odbędzie się w dniu 10 marca 2016 r. (najbliższy czwartek) o godz. 17.00 w sali 2.19.

Relacja z otwarcia sezonu sekcji KARDAN

Miniony weekend na Politechnice Warszawskiej zdominowany został przez motocyklistów za sprawą KMDM KARDAN. Już od godziny 10:00 parking za wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych przy ulicy Narbutta wypełniał się fanami jednośladów.

Ogólnoeuropejski konkurs inżynierski EBEC

Ruszyły zapisy na ogólnoeuropejski konkurs inżynierski EBEC. Już po raz dziewiąty studenci z Polski będą mieli okazję zmierzyć się ze swoimi kolegami z Europy. Aby wystartować w konkursie, wystarczy być studentem jednej z polskich uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Gdańskiej lub Akademii Górniczo-Hutniczej oraz zebrać czteroosobową drużynę na swojej uczelni. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 kwietnia na stronie www.EBEC.pl .

Otwarcie Sezonu Motocykli Zabytkowych

Klub Miłośników Dawnej Motoryzacji KARDAN serdecznie zaprasza na XXXIII Warszawskie Otwarcie Sezonu Motocykli Zabytkowych, które odbędzie się 11 kwietnia br. na terenie wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, Narbutta 84.

Półfinał XVI edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

W sobotę, 21 marca 2015 r., mury Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej gościły młodych adeptów wiedzy technicznej. Zgodnie z wieloletnią tradycją to właśnie Gmach Samochodów i Ciągników jest areną etapu półfinałowego Olimpiady Techniki Samochodowej. Rozgrywany w tym roku półfinał XVI edycji Olimpiady zgromadził 461 uczniów ze 162 szkół z całej Polski, pod opieką 174 nauczycieli. Z tej liczby wyłoniono 10 finalistów, którzy w maju zmierzą się na egzaminie praktycznym w siedzibie firmy Bosch w Warszawie.

Porozumienie z ZSP w Przasnyszu

W dniu 28 maja 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu sfinalizowano zawarcie Porozumienia pomiędzy Szkołą a Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Porozumienie sygnowane wcześniej przed Dziekana Wydziału, prof. Stanisława Radkowskiego podpisał w imieniu Zespołu Szkół Dyrektor mgr Andrzej Brocki w obecności Starosty Przasnyskiego, Pana Zenona Szczepankowskiego.

Porozumienie stanowi realizację Umowy Patronackiej zawartej w lutym 2014 roku pomiędzy Politechniką Warszawską a Powiatem Przasnyskim.

Półfinał XV Olimpiady Techniki Samochodowej - wyniki

22 marca 2014 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XV Olimpiady Techniki Samochodowej. W teście liczącym 40 pytań obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp wzięło udział 466 uczniów.

Pasowanie Uczniów I Klasy ZSSiL 2

W dniu 10 grudnia 2013 roku w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie odbyło się uroczyste Pasowanie Uczniów I Klasy BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

Wizyta delegacji z Technische Universität Berlin

W dniach 13 ÷ 19 października 2013 Politechnika Warszawska i Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych goszczą grupę studentów z Technische Universität Berlin pod kierownictwem Pana Profesora Utza von Wagnera.