Sukcesy wyścigowe zespołu WUT SiMRacing

Kamil Barcik za kierownicą studenckiego motocykla, fot. John Robinson

Podczas majówki zespół studentów działającego przy naszym wydziale koła naukowego WUT SiMRacing dwukrotnie miał okazję przetestować skonstruowany przez siebie motocykl wyścigowy w rozgrywanych na pełnowymiarowym torze profesjonalnych zawodach.

Zbudowany przez naszych studentów motocykl, kierowany przez dwukrotnego zdobywcę Pucharu Polski – Kamil Barcika, wystartował w pierwszej rundzie Mistrzostw Słowacji rozegranej na torze Slovakiaring. Efektem było zdobycie drugiego i trzeciego miejsca podczas oddzielnych wyścigów w połączonej klasie 125SP oraz Moto3. Następnie zespół przeniósł się na brytyjski tor Oulton Park, na którym ich maszyna wystartowała w wyścigu towarzyszącym Bennetts British Superbikes.

Start w tych zawodach umożliwiło wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udzielone w ramach projektu Najlepsi z najlepszych 3.0.

W planach zespołu jest start w Pucharze Polski na torze poznańskim oraz w pierwszej edycji zawodów Moto Engineering Italy.

Więcej o inicjatywie zespołu WUT SiMRacing Team »

Informacja o sukcesie zespołu na stronie PW »