Studenci naszego wydziału laureatami konkusu BE THE BEST

fot. Volkswagen Poznań

Jarosław Lesiak i Tomasz Oszczepaliński z wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW zajęli trzecie miejsce w tegorocznej edycji konkursu BE THE BEST, organizowanego przez firmę Volkswagen Poznań dla studentów uczelni wyższych z całej Polski.

Uczestnicy tego konkursu indywidualnie bądź w dwuosobowych zespołach wybierają i wspierani przez przydzielonych opiekunów realizują jeden z tematów zaproponowanych przez działy fachowe firmy Volkswagen Poznań.

Nasi laureaci wybrali temat związany z opracowaniem praktycznych pomysłów na obniżenie emisji CO2 oraz kosztów energii w działalności organizatora konkursu. Zaproponowali następujące rozwiązania:

• Zainstalowanie farmy fotowoltaicznej na gruntach VW Poznań
  • Wymiana czynnika chłodniczego z obecnie stosowanego R410A na HFC-32
  • Montaż systemu podłóg Pavegen, przetwarzającego mikroprzemieszczenia powodowane ciężarem kroków w energię elektryczną
  • Wprowadzenie leasingu samochodów elektrycznych

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie PW »