XII Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”

W dniu 24 maja 2019 r.  w godz. 10:00 – 16:00 Instytut Pojazdów PW organizuje na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej XII ogólnopolskie Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji będą „Polskie osiągnięcia techniczne w przededniu II wojny światowej”. Sympozjum wpisane jest w program wydarzeń organizowanych w Politechnice Warszawskiej w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Sympozjum rozpocznie sesja plenarna (godz. 10:00), podczas której zaproszeni prelegenci wygłoszą referaty. Po niej planowana jest część plakatowo-wystawowa, ilustrująca zagadnienia związane z tematyką tegorocznej edycji. Sympozjum zakończy prezentacja pojazdów, maszyn i urządzeń historycznych oraz współczesnych na parkingu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Jak co roku spodziewamy się rzadkich i interesujących eksponatów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych osiągnięciami dawnej i współczesnej myśli inżynierskiej, młodzież, studentów i wykładowców kierunków technicznych, rzeczoznawców, muzealników oraz wszystkich sympatykόw motoryzacji.

Więcej informacji: www.hrkp.simr.pw.edu.pl