Konferencja naukowa „Etyczne aspekty kształtowania karier w polskiej nauce”

Komitet Etyki w Nauce PAN zaprasza wszystkich pracowników oraz studentów wydziału SiMR na ogólnopolską konferencję naukową pt. „Etyczne aspekty kształtowania karier w polskiej nauce”, która odbędzie się 6 grudnia 2017 r. w Pałacu Staszica w Warszawie.

Konferencja będzie poświęcona etycznym aspektom relacji pracowników naukowych uniwersytetów z młodszą kadrą naukową: doktorantami, asystentami i adiunktami. Kształt tych relacji ma zasadniczy wpływ na szanse młodych pracowników nauki na awans naukowy i karierę w sektorze akademickim, a także na jakość osiągnięć naukowych. W szczególności rozważane będą zagadnienia etycznych aspektów opieki nad pracą naukową studentów i doktorantów, standardy relacji między członkami zespołów badawczych, problemy relacji między zwierzchnikami a ich podwładnymi w strukturze uniwersyteckiej, atrybucja autorstwa osiągnięć i publikacji naukowych, zasady powoływania i działania uniwersyteckich komisji etycznych ds. badań naukowych, kształtowanie przez dojrzałych nauczycieli akademickich postaw etycznych studentów i młodych pracowników nauki.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Oczekiwana jest jedynie wcześniejsza rejestracja poprzez formularz na stronie internetowej Komitetu Etyki w Nauce.

Zaproszenie i program konferencji