Nostryfikacja stopnia doktora Dmytro E. Samoilenko

W dniu 24 maja 2017 Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych jednogłośnie uchwaliła nostryfikację stopnia doktora nauk technicznych pracownika Zakładu Silników Spalinowych - Dmytro E. Samoilenko.

Nadanie stopnia doktora

21.12.2016

Rada Wydziału SiMR podjęła decyzję o nadaniu stopnia doktora nauk technicznych Marcinowi Krzysztofowi Wojsowi oraz pozytywnie zaopiniowała wniosek o wyróżnienie jego rozprawy pt. „Wpływ estrów oleju lniankowego na proces spalania w silniku o zapłonie samoczynnym”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej.

Koleżanka i koledzy z Zakładu Silników Spalinowych.

Prezentacja pojazdów

02.12.2016

Podczas XXIV Sympozjum Naukowego „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska” miała miejsce ogólnodostępna prezentacja luksusowych samochodów.

XXIV Sympozjum Naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”

02.12.2016

Po raz dwudziesty czwarty na Wydziale SiMR odbyło się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, organizowane przez Zakład Silników Spalinowych.

Wykład profesora Andrya Prokhorenko "Electronic diesel control algorithm"

01.12.2016

W sali 1.1 odbył się wykład profesora Andrya Prokhorenko z National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" pod tytułem "Electronic diesel control algorithm".

Wizyta delegacji z National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute"

01.12.2016

Wizyta przedstawicieli National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" z Ukrainy w Zakładzie Silników Spalinowych. Skład delegacji:

• Andry Prokhorenko, Dr of Science, Professor
  • Denys V. Meshkov, Ph. D, Associate Professor

Wizyta Sekretarza Naukowego Instytutu Transportu Samochodowego

15.11.2016

Wizyta Sekretarza Naukowego Instytutu Transportu Samochodowego dr hab. inż. Wojciecha Gisa, profesora ITS w Zakładzie Silników Spalinowych. Spotkanie dotyczyło problemów naukowo-badawczych, które mogłyby w przyszłości zostać podjęte przez obie instytucje.