75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Fot. BPI

Politechnika Warszawska zaprasza na uroczystości związane z obchodami 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się w dniu 31 lipca o godzinie 16:00 ceremonią złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem batalionu „Golski” na Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej.

Następnie, o godzinie 17:15, uroczystości przeniosą się do budynku Wydziału Architektury, w którym ulokowany był szpital powstańczy. Pierwszy dzień obchodów zakończy uroczysta msza święta w kościele Najświętszego Zbawiciela, która rozpocznie się o godzinie 18:30.

1 sierpnia warszawski przewodnik Piotr Wierzbicki zaprasza na spacer śladami Powstania Warszawskiego w okolicach naszej uczelni, który ruszy o godzinie 15:30 sprzed Gmachu Głównego. Uczestnictwo w nim jest darmowe, natomiast obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

O godz. 16.30 odbędą się uczelniane uroczystości przy Pomniku Batalionu „Golski” na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Również na tym cmentarzu, na godzinę „W” (17:00) zaplanowane są uroczystości państwowe.

Na obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego szczególnie zaprasza środowisko 3 Batalionu Pancernego AK „Golski” oraz 7 Pułku Ułanów Lubelskich AK „Jeleń”.

Więcej o walkach powstańczych na terenach Politechniki Warszawskiej i uroczystościach rocznicowych »