KN Mechaników Pojazdów

Studenckie Koło Naukowe Mechaników Pojazdów zajmuje się ogólnie pojętą mechaniką pojazdów, począwszy od projektów układów mechanicznych i mechatronicznych a skończywszy na własnoręcznej budowie

Koło Mechaników Pojazdów podzielone jest na sekcje, które zajmują się określonymi projektami. Taki podział ma na celu łatwiejszą koordynację działań, a także umożliwienie realizacji wielu różnych projektów. W zeszłym roku koło pozyskało wielu nowych członków, dzięki czemu możliwy był dalszy rozwój koła. Koło intensywnie współpracowało z Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych wspierając organizację wystaw na pokazach i targach. Koło miało w zeszłym roku także wiele osiągnięć, które przyczyniły się do promowania Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, a także Politechniki Warszawskiej. Między innymi, członkowie koła wystartowali w zawodach The Shell Eco-marathon, w zawodach Formuły Student na torze Silverstone oraz w zawodach Pneumobil w Eger (Węgry).

Na uwagę zasługuje fakt, że w roku 2012 powstały zupełnie 3 nowe pojazdy, z których każdy zakwalifikował się na międzynarodowe zawody studenckie. Sekcja Green Arrow odniosła także sukces na ogólnopolskich zawodach – Robomaticon, zdobywając 3 miejsce w kategorii Freestyle, prezentując zdalnie sterowaną platformę z napędem rozproszonym.