Badania i nauka

Aktualności

Seminarium „SIMULIA Optimization Day”

Instytut Podstaw Budowy Maszyn Politechniki Warszawskiej wraz z firmą BUDSOFT Sp. z o.o. zapraszają na seminarium „SIMULIA Optimization Day”, które odbędzie się 27 maja 2019 r. w godz. 9-14 w audytorium im. prof. Zbigniewa Osińskiego, znajdującym się na parterze gmachu wydziału SiMR.

Konkurs na projekt lub budowę pojazdu osobowego zasilanego elektrycznie

Burmistrz Miasta Ząbki zaprasza do udziału w konkursie na projekt lub budowę pojazdu osobowego zasilanego elektrycznie. Konkurs podzielony jest na następujące kategorie:
•  projekt nowatorskiego pojazdu osobowego zasilanego elektrycznie,
•  konstrukcja pojazdu osobowego zasilanego elektrycznie,
•  przebudowa seryjnego pojazdu osobowego przystosowująca do napędu elektrycznego.

XII Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”

W dniu 24 maja 2019 r.  w godz. 10:00 – 16:00 Instytut Pojazdów PW organizuje na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej XII ogólnopolskie Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”.

Konferencja „Czas na wodór”

Czy jedyną alternatywą dla tradycyjnych silników spalinowych jest napęd elektryczny? A może warto sięgnąć po prawdziwie czyste źródło energii? W najbliższą środę, 24 kwietnia 2019 r., w godzinach 09:00 – 17:15 w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej będzie miała miejsce pierwsza w Polsce konferencja poświęcona wykorzystaniu wodoru w transporcie, przemyśle i energetyce.

XXVI sympozjum „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXVI międzynarodowe sympozjum naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 7 grudnia 2018 roku w sali multimedialnej w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84.