Aktualności

XXI Sympozjum Naukowe "Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska"

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 6.12.2013 (piątek) XXI Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe: "Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska".
Więcej informacji: http://www.ip.simr.pw.edu.pl/?q=content/xxi-mpos

Sukces dyplomanta SiMR w konkursie PFRON

Absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych i uczestnik ostatniej edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na tym wydziale w roku akademickim 2011/12, Pan Jacek Nowicki zdobył III nagrodę w X Ogólnopolskim Konkursie „OTWARTE DRZWI” na najlepsze prace doktorskie i magisterskie, których tematem jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze zdrowotnym, zawodowym lub społecznym organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nagroda dotyczyła kategorii „Rehabilitacja zawodowa oraz rozwiązania technologiczne służące osobom niepełnosprawnym”.

44 Spotkanie Centrum Bezpieczeństwa Technicznego (CBT) - 10.XII.2013r. (wtorek)

Centrum Bezpieczeństwa Technicznego serdecznie zaprasza na 44 Spotkanie Centrum Bezpieczeństwa Technicznego (CBT), które odbędzie się w dniu 10 grudnia 2013 r.
(wtorek) w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie przy ul. Czackiego 3/5.

15 listopada - Dzień Politechniki Warszawskiej

W imieniu Pana Dziekana prof. Stanisława Radkowskiego uprzejmie informuję, iż na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej znajduje się harmonogram obchodów Święta PW:
http://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Swieto-Politechniki-Warszawskiej

XXII Ogólnopolskie sympozjum - Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 21.11.2013 (czwartek) XXII coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych.

Więcej informacji: http://www.ip.simr.pw.edu.pl/?q=konferencje

Studia MGR I rok - Zajęcia wstępne z Lab. Modelowania i Badania Maszyn

Studia magisterskie I rok
Zajęcia wstępne z Laboratorium Modelowania i Badania Maszyn odbędą się
w środę 30 października 2013 r. w sali 1.5 w godz 12:15-13:00.

Studenci SiMR na targach KONIK

W dniach 15 i 16 października studenci Wydziału SiMR zrzeszeni w studenckich organizacjach naukowych mieli przyjemność prezentować swoje osiągnięcia na kolejnej edycji Targów Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej "KONIK 2013".

Wystawiły się Koło Naukowe Mechaników Pojazdów, Koło Naukowe Sportów Samochodowych oraz studenci realizujący projekt "Generacja Przyszłości".

Obchody Jubileuszu 60 - lecia Wydziału SiMR

W dniu 18 października 2013 r. odbyła się Konferencja Jubileuszowa 60-lecie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Swój udział zapowiedziało ponad 400 absolwentów. Uwzględniając osoby zaproszone oraz pracowników, łącznie w uroczystościach udział wzięło niemal 500 osób.

W bankiecie w klubie studenckim „Stodoła” wzięło udział ok. 240 osób.

Statistica - Konkurs na najlepszą pracę doktorską i magisterską

Przyjmowanie zgłoszeń prac doktorskich i magisterskich w 16-ej edycji Konkursu trwa do 1.XII.2013. Pula nagród pieniężnych to 12 tysięcy złotych. Do Konkursu można zgłaszać prace przygotowane z zastosowaniem narzędzi analizy danych zawartych w STATISTICA i STATISTICA DATA MINER. Rozstrzygnięcie konkursu zostanie ogłoszone do 1.III.2014.

Wizyta delegacji z Technische Universität Berlin

W dniach 13 ÷ 19 października 2013 Politechnika Warszawska i Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych goszczą grupę studentów z Technische Universität Berlin pod kierownictwem Pana Profesora Utza von Wagnera.