Bezpłatne kursy certyfikatowe z języka angielskiego CAE i IELTS dla studentów

Wramach projektu NERW PW (Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca), studium Języków Obcych PW zaprasza studentów do udziału w kolejnym cyklu bezpłatnych kursów, przygotowujących do uzyskania renomowanego certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego: CAE lub IELTS ACADEMIC. Zapisy na kursy organizowane w semestrze zimowym 2019/2020 potrwają do 15 września 2019 r.

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Politechnika Warszawska zaprasza na uroczystości związane z obchodami 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się w dniu 31 lipca o godzinie 16:00 ceremonią złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem batalionu „Golski” na Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej.

Szkolenia dla studentów z obsługi specjalistycznego oprogramowania

W ramach programu rozwojowego uczelni NERW 2 PW ruszyły zapisy dla studentów zarejestrowanych na jednym z czterech ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I lub II stopnia na bezpłatne warsztaty szkoleniowe dotyczące wykorzystania specjalistycznego oprogramowania w praktyce inżynierskiej.

Premiera elektrycznego bolidu zespołu Proton Dynamic (aktualizacja)

W piątek, 19 lipca 2019 r., o godz. 12 w gmachu wydziału SiMR międzyuczelniany zespół Proton Dynamic, którego trzon techniczny tworzą między innymi studenci naszego wydziału, zaprezentował swój elektryczny bolid – efekt przeszło 2-letnich intensywnych prac.

Zmienione godziny pracy biur obsługi studiów w dniu 10 VII 2019 r.

Uprzejmie informujemy, że w związku ze szkoleniem pracowników w dniu 10.07.2019 r. Biura Studiów Stacjonarnych i Niestacjonarnych będą czynne w godz. 8:15 – 11:00.

Najnowsze wyniki monitoringu karier zawodowych absolwentów PW

Zapraszamy do zapoznania się z opublikowaną przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej prezentacją najnowszych wyników badania losów absolwentów naszej uczelni, w tym także naszego wydziału.

Studenci naszego wydziału laureatami konkusu BE THE BEST

Jarosław Lesiak i Tomasz Oszczepaliński z wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW zajęli trzecie miejsce w tegorocznej edycji konkursu BE THE BEST, organizowanego przez firmę Volkswagen Poznań dla studentów uczelni wyższych z całej Polski.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu badań nieniszczących i diagnostyki

Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP organizuje ogólnopolski konkurs o nagrodę Prezesa PTBNiDT SIMP za najlepszą pracę inżynierską lub magisterską zrealizowaną na polskiej uczelni wyższej obejmującą tematykę badań nieniszczących i diagnostyki technicznej. Konkurs adresowany jest do dyplomantów studiów inżynierskich lub magisterskich wydziałów technicznych wszystkich typów szkół wyższych prowadzących studia obejmujące wspomnianą wyżej tematykę.

Kierunki studiów prowadzone przez wydział SiMR na trzecim miejscu w kraju

Z dumą informujemy, że w opublikowanym właśnie przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy najnowszym rankingu studiów inżynierskich, prowadzone na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych kierunki studiów MECHANIKA I BUDOWA MASZYN (w obecnym brzmieniu: „Mechanika Pojazdów i Maszyn Roboczych”) oraz MECHATRONIKA (w obecnym brzmieniu: „Mechatronika Pojazdów i Maszyn Roboczych”) zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu w kraju.

Skrócone godziny pracy administracji wydziału SiMR

W związku z wprowadzeniem skróconego czasu pracy z powodu upałów, w dniach 11-14 oraz 25-26 czerwca 2019 r. administracja wydziału SiMR pracuje w trybie sześciogodzinnym.