XIX edycja konkursu o nagrodę Fiat Chrysler Automobiles

Do 30 września 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia w ramach XIX edycji konkursu o NAGRODĘ FIAT CHRYSLER AUTOMOBILES (FCA), promującego obronione w PW w roku akademickim 2016/2017 wybitne prace magisterskie oraz rozprawy doktorskie, poświęcone szeroko rozumianej tematyce motoryzacyjnej.

Rektor PW zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt, zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON. - Ta wielka, bohaterska walka miała miejsce również na terenie Politechniki Warszawskiej, gdzie Batalion "Golski" toczył ciężkie boje z przeważającymi siłami wroga - mówi prof. Jan Szmidt. - Ludzie, którzy walczyli w Powstaniu ponieśli ogromną ofiarę. Ci, którzy są jeszcze wśród nas, powinni być przez nas zauważani, powinniśmy im dziękować. Pamiętajmy o nich!

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2017/2018

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają wszystkich pracowników i studentów na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w dniu 2 października 2017 roku o godz. 14:00 w Audytorium im. prof. M. Bekkera (sala 2.5) w Gmachu Wydziału SiMR ul. Narbutta 84.

Opiniowanie kandydata na kierownika Zakładu TW

W dniach 11-18 września 2017 r. w godzinach 9.00 – 15.00 w sekretariacie Dziekana będzie miało miejsce opiniowanie kandydata na kierownika Zakładu Technik Wytwarzania dr. hab. inż. Piotra Skawińskiego, prof. PW.

Dodatkowa rekrutacja na kierunek Electric and Hybrid Vehicles Engineering

Informujemy o dodatkowej rekrutacji na prowadzone w języku angielskim studia stacjonarne I stopnia dla kierunku Electric and Hybrid Vehicles Engineering w roku akademickim 2017/2018.

Nabór na wyjazdy w ramach programu wymiany studenckiej ATHENS

Do 1 października 2017 r. trwa internetowy nabór studentów na kolejną sesję wyjazdową w ramach europejskiego programu wymiany międzyuczelnianej ATHENS.

Śladami Powstania Warszawskiego na PW

Podczas niemieckiej okupacji Politechnika Warszawska nie zawiesiła swojej działalności i nadal prowadziła badania naukowe oraz kształciła studentów pod szyldem Państwowej Wyższej Szkoły Technicznej. Podzieliła także tragiczne losy swojego miasta, szczególnie w czasie Powstania Warszawskiego.

II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność

W dniach 6-7 października w hali MT Polska w Warszawie będą miały miejsce II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność, na które organizatorzy serdecznie zapraszają uczelnie i koła naukowe, przygotowując dla nich specjalną strefę do prezentacji.

Wyróżnienia dla prac inżynierskich naszych studentów

W tegorocznej edycji konkursu na najlepsze prace inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie związane z przemysłem motoryzacyjnym wykonane przez studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej zostały wyróżnione prace dwóch absolwentów naszego wydziału.

Zaproszenie do badania karier zawodowych naszych absolwentów

Biuro Karier PW zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w Monitoringu Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej.