Międzyuczelniany zespół studencki Proton Dynamic buduje elektryczny bolid

Studenci naszego wydziału wraz ze studentami Szkoły Głównej Handlowej pracują nad elektrycznym bolidem na międzynarodowe zawody Formuła Student. W lipcu na torze wyścigowym Riccardo Paletti w okolicach Parmy zmierzą się z najlepszymi drużynami z całego świata.

Zespół Proton Dynamic jest podzielony na dwa duże działy: techniczny (składający się ze studentów Politechniki Warszawskiej, głównie z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych) oraz marketingowy (zrzeszający studentów Szkoły Głównej Handlowej). W sumie to 34 pełne pasji osoby.

W drużynie są osoby, które zajmują się mechaniką, mechatroniką, elektroniką, a nawet projektują całe pakiety akumulatorów. Grupa z działu marketingowego dba o biznesową stronę przedsięwzięcia.

W zawodach rywalizują bolidy spalinowe i elektryczne. Jest klasyfikacja łączna dla wszystkich, dla każdej z kategorii, dla każdej konkurencji oraz dla debiutantów. Drużyna Proton Dynamic nastawia się przede wszystkim na rywalizację z bolidami elektrycznymi i innymi zespołami startującymi w zawodach po raz pierwszy.

Formuła Student to w motoryzacyjnym świecie bardzo prestiżowe zawody. Pojawiają się podczas nich szefowie ważnych samochodowych koncernów w poszukiwaniu ciekawych rozwiązań i utalentowanych pracowników.

Więcej o zespole Proton Dynamic »