Moto Event - poznaj zawody motoryzacyjne

piątek, 14 czerwca 2024

Stoisko Wydziału SiMR na imprezie dla uczniów szkół.

12 czerwca br. przedstawiciele Wydziału SiMR wzięli udział w Moto Event - wydarzeniu  zorganizowanym przez Cech Rzemiosł Motoryzacyjnych pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i przy wsparciu licznych firm działającym w branży automotive.

Moto Event jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Ma na celu zaprezentowanie młodzieży specyfiki zawodów motoryzacyjnych, co w efekcie może ułatwić im dokonanie wyboru przyszłej ścieżki kariery zawodowej. 

Wydarzenie odbyło się na terenie Automobilklubu Polski w Warszawie. W programie znalazły się m.in: pokaz zabytkowych aut, prezentacja aut elektrycznych i hybrydowych, spotkania z pracodawcami – mistrzami szkolącymi w zawodach motoryzacyjnych, konsultacje przedstawicieli szkół branżowych, spotkania z mistrzami rajdowymi, pokazy ratownictwa w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, symulator dachowania i zderzenia, quizy i konkursy.

Wydział SiMR reprezentowali pracownicy Zakładu Zakład Podstaw Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn, którzy przyjechali samochodem wyposażonym w aparaturę badawczą, a także studenci z Wydziałowej Rady Samorządu i prodziekan ds. studenckich. Uczniowie poznawali kierunki studiów i procedury rekrutacji na jedynym wydziale samochodowym w Polsce.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mamy nadzieję spotkać się na kolejnej edycji Moto Event!

Relacje z wydarzenia na innych stronach internetowych:

Cech Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie

Urząd m.st. Warszawy

Strony w dziale:

Strony w dziale: