Odszedł ostatni z trójki twórców Katedry Technologii na Wydziale SiMR

Odszedł mgr inż. Zdzisław Bogacz, ostatni z wybitnej trójki „muszkieterów” profesora Tadeusza Kosiewicza, twórcy Katedry Technologii na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Zdzisław Bogacz ukończył studia inżynierskie na renomowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, najbliżej mu uczelni technicznej, pochodził bowiem z Limanowej, w której urodził się 12 czerwca1928 roku.

Starszy wykładowca Zdzisław Bogacz wraz z profesorami Zdzisławem Wójcikiem i Sławomirem Białasem stanowił niezwykle cenny filar Katedry Technologii. Wszyscy trzej kończyli studia magisterskie na Wydziale Mechaniczno-Konstrukcyjnym Politechniki Warszawskiej.

Wybitnie zdolny człowiek o fotograficznej pamięci i wszechstronnej wiedzy technicznej, którą wykorzystywał nie tylko w pracy dydaktycznej, ale także przy projektowaniu licznych stanowisk dydaktycznych i urządzeń  badawczych w okresie rozwijającego się prężnie polskiego przemysłu. Był świetnym wykładowcą, bo potrafił złożone procesy techniczne i technologiczne przedstawić w sposób bardzo przystępny i zapadający w pamięć słuchaczy. Wielokrotnie wspierał swoim talentem konstrukcyjnym innych projektantów

Dusza towarzystwa i erudyta, miłośnik starych zegarów i parowozów, stanowił niedościgły wzorzec dla młodszych kolegów.

Ceniony nauczyciel akademicki, wybitny specjalista technolog i konstruktor. Prawy Człowiek, sercem i pracą oddany studentom, serdeczny i lubiany kolega.

Cześć Jego pamięci

Dziekan, Rada Wydziału

Społeczność Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych

 

 

Pogrzeb Ś.P.Zdzisława Bogacza będzie miał miejsce 25 maja o godz. 12 na cmentarzu Bródnowskim (stary drewniany kościół).