Laboratorium Wydruków 3D na wydziale SiMR wspomaga mazowiecką służbę zdrowia

Wspierając inicjatywy społeczne, pracownicy Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych już od 22 marca drukują na drukarkach 3d elementy urządzenia ochrony osobistej oraz przygotowują w konsultacji z pracownikami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego projekty kolejnych urządzeń wspierających działania służby zdrowia w zakresie walki z koronawirusem.

Do piątku 3 kwietnia przy wsparciu Wydziału Samochodów i Maszyn roboczych wydrukowano 156 kompletów. Ramki zostały przekazane w partiach po 93 i 63sztuki do osoby koordynującej na FB działania Przyłbice dla Medyków - Warszawa i mazowieckie.

Dynamika działań społeczności oraz wprowadzenie uruchomienie produkcji ramek metodą wtrysku sprawiło, że na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych zaczęliśmy wytwarzać łączniki umożlwiające połączenie maski do snurkowania dystrybuowanej przez Decathlon z filtrami powszechnie używanymi w szpitalach. Równocześnie inicjatywa na FB z którą współpracujemy zmieniła swoją nazwę na Przyłbice i maski dla Medyków - Warszawa i mazowieckie. Pierwsze testowo wydrukowane adaptery do masek przekazaliśmy we środę 1 kwietnia, we czwartek i piątek wydrukowano i  przekazano łącznie 50 sztuk w trzech różnych wariantach. W sobotę rozpoczęliśmy wytwarzanie czteroelementowego adaptera do masek https://www.thingiverse.com/thing:4256374. Do poniedziałku 6 kwietnia pracownicy wydziału Samochodów i Maszyn roboczych wykonali i przekazali 250 adapterów do masek.

 

W kolejnych dniach Laboratorium Wydruków 3D, znajdujące się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, będzie realizować dalsze prace mające na celu pokrycie doraźnych niedoborów sprzętu wspomagającego pracę polskiej służby zdrowia.