Obchody Święta Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni. Z tej okazji cała społeczność akademicka przygotowuje wiele różnorodnych wydarzeń.

Rektor PW zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt, zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON. - Ta wielka, bohaterska walka miała miejsce również na terenie Politechniki Warszawskiej, gdzie Batalion "Golski" toczył ciężkie boje z przeważającymi siłami wroga - mówi prof. Jan Szmidt. - Ludzie, którzy walczyli w Powstaniu ponieśli ogromną ofiarę. Ci, którzy są jeszcze wśród nas, powinni być przez nas zauważani, powinniśmy im dziękować. Pamiętajmy o nich!

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2017/2018

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają wszystkich pracowników i studentów na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w dniu 2 października 2017 roku o godz. 14:00 w Audytorium im. prof. M. Bekkera (sala 2.5) w Gmachu Wydziału SiMR ul. Narbutta 84.

Opiniowanie kandydata na kierownika Zakładu TW

W dniach 11-18 września 2017 r. w godzinach 9.00 – 15.00 w sekretariacie Dziekana będzie miało miejsce opiniowanie kandydata na kierownika Zakładu Technik Wytwarzania dr. hab. inż. Piotra Skawińskiego, prof. PW.

Śladami Powstania Warszawskiego na PW

Podczas niemieckiej okupacji Politechnika Warszawska nie zawiesiła swojej działalności i nadal prowadziła badania naukowe oraz kształciła studentów pod szyldem Państwowej Wyższej Szkoły Technicznej. Podzieliła także tragiczne losy swojego miasta, szczególnie w czasie Powstania Warszawskiego.

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

W tegorocznym rankingu szkół wyższych Perspektywy 2017 Politechnika Warszawska znalazła się na trzecim miejscu w Polsce i już po raz 12. z rzędu zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych.

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”

Zapraszamy na Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”, który będzie zorganizowany w dniach 9-10 czerwca 2017 na terenie Kampusu Centralnego PW.

Galeria zdjęć z Dnia Wydziału 12 V 2017 r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych obchodów Dnia Wydziału.

Samochód pokazowy firmy Parker na wydziale SiMR 12 V 2017 r.

Dnia 12 maja 2017 r na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW odbędzie się prezentacja samochodu pokazowego firmy Parker Hannifin.

Wystawa prac studentów Wydziału Wzornictwa ASP w ramach Dnia Wydziału SiMR

Dnia 12 maja 2017 r o godz. 9:50 na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prac studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dzień Wydziału SiMR 12 V 2017 r.

Dziekan oraz Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zapraszają na obchody Dnia Wydziału w dniu 12 maja 2017 r. na terenie obiektów przy ul. Narbutta 84 w Warszawie.

Wykład otwarty pt. "Geneva MotorShow 2017"

Targi w Genewie po raz kolejny zaskoczyły nas nowościami i nowinkami technicznymi w świecie motoryzacji. Zapraszamy wszystkich na wykład otwarty, który odbędzie się 9 maja o godzinie 12:15 w sali 1.10.

Spotkania przedstawicieli PKA ze studentami 8 i 9 V

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej ze studentami kierunku „mechanika i budowa maszyn” odbędzie się w dniu 08.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 13:00.

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej ze studentami kierunku „mechatronika” odbędzie się w dniu 09.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 13:00.

Spotkania przedstawicieli PKA z nauczycielami akademickimi 8 i 9 V

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej z nauczycielami akademickimi prowadzącymi zajęcia na kierunku „mechanika i budowa maszyn” odbędzie się w dniu 08.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 15:00.

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej z nauczycielami akademickimi prowadzącymi zajęcia na kierunku „mechatronika” odbędzie się w dniu 09.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 15:00.

Konkurs na projekt i wykonanie mobilnego asystenta – przypomnienie

Jeszcze do 30 kwietnia trwa przyjmowanie zgłoszeń w ramach ogłoszonego przez dziekana naszego wydziału konkursu na projekt i wykonanie mobilnego asystenta osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Konkurs na projekt i wykonanie mobilnego asystenta

Dziekan wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na projekt i wykonanie mobilnego asystenta osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych. Celem Konkursu jest projekt urządzenia ułatwiającego codzienne życie takim osobom.

Życzenia świąteczne i noworoczne

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku
życzy w imieniu społeczności
Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej
Dziekan Wydziału
prof. dr hab. inż. Stanisław Radkowski

Zmarł dr hab. Feliks Rawski

W dniu 4 grudnia 2016 roku odszedł w wieku 82 lat dr hab. inż. Feliks Rawski, prof. PW, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Pojazdów na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Obchody Święta Politechniki Warszawskiej

Zmiana sposobu rejestrowania kont w systemie MSDN

Sposób rejestrowania nowych użytkowników oraz przedłużania ważności istniejących kont w systemie MSDN AA ulega zmianie. Od 17 listopada 2016 zostanie wprowadzona automatyczna rejestracja użytkowników na podstawie aktualnych list studentów. Pracownikom zostaną założone konta na podstawie listy adresów email w domenie @simr.pw.edu.pl. W związku z powyższym proszę nie wysyłać maili rejestracyjnych na adres email MSDN@simr.pw.edu.pl.