Aktualności

Lista rankingowa kandydatów do stypendium rektorskiego

[Nowa lista]

Prezentujemy zaktualizowaną listę rankingową kandydatów do stypendium Rektora Politechniki Warszawskiej, przyznawanego za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, wysokie wyniki sportowe lub osiągnięcia artystyczne.

Stypendia pod choinkę – przyjmowanie kandydatur

Biuro ds. Promocji i Informacji PW ogłasza nabór zgłoszeń do kolejnej edycji akcji „Stypendium pod choinkę”, mającej na celu nagrodzenie studentów i doktorantów wyjątkowo zaangażowanych w życie uczelniane i promowanie nauki. 

Konkurs FutureProofing Healthcare – w poszukiwaniu wzorców systemu ochrony zdrowia

Z początkiem października wystartował konkurs „FutureProofing Healthcare – w poszukiwaniu wzorców organizacji systemu ochrony zdrowia”, mający na celu zainspirowanie studentów do poszukiwania rozwiązań w obszarze ochrony zdrowia, które będą odpowiadały potrzebom naszego społeczeństwa.

Bezpłatne warsztaty studenckie „Od pomysłu do projektu biznesowego”

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza studentów wydziału SiMR, którzy mają pomysł na usługę lub produkt i chcą nad nim popracować, na bezpłatne warsztaty umożliwiające weryfikację założeń pomysłu biznesowego.

Obowiązek zgłaszania przypadków podejrzenia zachorowania na COVID-19

Uprzejmie przypominamy wszystkim naszym studentom o obowiązku zgłaszania przypadków podejrzenia zachorowania na COVID-19, zgodnie z zarządzeniem Rektora nr 104/2020.

Zespół WUT SiMRacing Team ponownie na podium zawodów na torze Slovakiaring

Bez wątpienia tor Slovakiaring studenci koła naukowego WUT SiMRacing Team mogą zaliczyć do szczęśliwych. Podobnie jak w roku ubiegłym start ze zbudowanym przez siebie motocyklem wyścigowym zakończył się ukończeniem zawodów na podium.

Stypendium im. Mieczysława Króla dla studentów I roku

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór wniosków o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2020/2021 dla studentów I roku.

Stypendia Ministra dla studentów za znaczące osiągnięcia

Trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów wykazujących się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami, lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi (stypendium ministra nie należy mylić ze stypendium rektora).

Nowe programy stypendialne dla doktorantów

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych programów stypendialnych, przygotowanych dla doktorantów Politechniki Warszawskiej (głównie ze Szkół Doktorskich).

Staż studencki w Urzędzie Dozoru Technicznego

Urząd Dozoru Technicznego ogłasza rekrutację na stanowisko stażysty w dziale urządzeń transportu bliskiego.

Biuro Karier PW zaprasza na zdalne szkolenie na temat profesjonalnej komunikacji

Biuro Karier PW zaprasza w dniu 27 maja 2020 r. (środa), w godz. 12:15-15:45 na zdalne szkolenie Zasady komunikacji biznesowej: bezpośredniej, telefonicznej, mailowej”.

Biuro Karier PW zaprasza na zdalne szkolenie na temat działalności gospodarczej

Biuro Karier PW zaprasza w dniu 22 maja 2020 r. (piątek), w godz. 12:15-15:45 na zdalne szkolenie „Podstawy prawne zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej”.

Akcja kwaterunkowa na rok akademicki 2020/2021

1 maja br. rozpoczęła się akcja kwaterunkowa na rok akademicki 2020/2021 dla obecnych studentów i doktorantów PW.

Międzynarodowe certyfikaty SolidWorks dla studentów i pracowników wydziału SiMR

Na czas ograniczonych kontaktów bezpośrednich została udostępniona bezpłatnie dla studentów i pracowników wydziału SiMR Politechniki Warszawskiej możliwość zdalnego przystępowania do egzaminów certyfikacyjnych z obsługi oprogramowania wspomagającego prace inżynierskie SolidWorks na poziomie podstawowym (CSWA) oraz zaawansowanym (CSWP).

Biuro Karier PW zaprasza na zdalne seminaria szkoleniowe

Biuro Karier PW zaprasza studentów i absolwentów do udziału w dwóch webinariach:

1) Profesjonalne dokumenty aplikacyjne – warsztaty online dla studentów

2) Postawa czy kompetencje? – o nowym spojrzeniu na rozwój (studenci i absolwenci)

Biuro Karier PW zaprasza na internetowe spotkanie z firmą AVL

Biuro Karier PW zaprasza w dniu 31 marca (wtorek) o godz. 14:00 na internetowe spotkanie z firmą AVL Software and Functions Polska, działającą między innymi w branży układów sterowania napędami spalinowymi, elektrycznymi i hybrydowymi.

Inżynierskie Targi Pracy

W dniach 17-18 marca w dużej auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej będzie miała miejsce 27. edycja Inżynierskich Targów Pracy, będących okazją między innymi do spotkania z przedstawicielami firm poszukujących pracowników wśród studentów uczelni technicznych, a także zapoznania się z ofertami praktyk i staży.

Biuro Karier PW zaprasza na warsztaty „Biznes plan”

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na prowadzone w ramach Projektora Kariery warsztaty „Biznes plan”, które odbędą się 12 marca 2020 (czwartek) w godz. 10:45 - 14:15 w sali 4.02 budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przy ul. Rektorskiej 4.

Dzień Otwarty w Schneider Electric

Biuro Karier PW zaprasza w dniu 28 Lutego 2020 r. (piątek) w godz. 11:00-14:35 na Dzień Otwarty w Schneider Electric. Punktem spotkania dla studentów PW będzie recepcja główna biura Schneider Electric przy ul. Konstruktorskiej 12, wejście B, 1 piętro.

Warsztaty Biura Karier PW dla studentów

Biuro Karier PW zaprasza studentów na organizowane w ramach Akceleratora Kariery warsztaty Video interview – co zrobić, by zakończył się sukcesem?, które odbędą się 14 lutego 2020 r. w godz. 14:15-16:45, oraz na warsztaty Negocjacje w biznesie, które odbędą się 20 lutego 2020 r. w godz. 12:15-16:15. Oba wydarzenia będą miały miejsce w siedzibie Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, sala nr 5.02.