Diagnostyka, Mechatronika i Rzeczoznawstwo Samochodowe oraz Ubezpieczenia

Ogólna charakterystyka:

Studia podyplomowe prowadzą wykładowcy Politechniki Warszawskiej oraz specjaliści z różnych stowarzyszeń rzeczoznawczych. Szkolenie trwa dwa semestry i obejmuje ok. 230 godzin wykładów, seminariów i zajęć praktycznych. Zajęcia są prowadzone w czasie zjazdów w miesiącach październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj i obrona prac końcowych w czerwcu.

Celem studiów podyplomowych jest uzyskanie najnowszej i praktycznie przydatnej wiedzy oraz nowych kwalifikacji w zakresie: budowy i funkcjonowania współczesnych samochodów w tym mechatroniki samochodowej, zagadnień bezpieczeństwa samochodu, diagnostyki i badań pojazdów oraz mechaniki ich ruchu w złożonych sytuacjach drogowych, zagadnień prawnych i techniczno–analitycznych pracy rzeczoznawcy samochodowego, techniki komputerowej, podstaw opiniowania i opisu wypadku drogowego oraz ubezpieczeń komunikacyjnych.

Tematyka studium podyplomowego jest zgodna z kompetencjami rzeczoznawcy samochodowego określonymi przez Centrum Certyfikacji Rzeczoznawców Polskiego Związku Motorowego.

Informacje dodatkowe:

• Czas trwania:              10 trzydniowych zjazdów (piątek, sobota, niedziela)
  • Zasady naboru:            Zgłoszenie
  • Termin zgłoszeń:
  • Opłaty:                       Opłata – 3 100 zł (pierwsza rata 300 zł druga i trzecia rata po 1400 zł);

Studia organizowane przez:

• Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych
  • przy współpracy ze stowarzyszeniami rzeczoznawców motoryzacyjnych

Kierownik studiów: dr inż. Jędrzej Mączak

Adres:

POLITECHNIKA WARSZAWSKA

Warszawa 02-524, ul. Narbutta 84

Tel. 022 234-81-17 do 81-19, fax.: 022 234-81-21

e-mail: studium@simr.pw.edu.pl

Więcej informacji na stronie: http://www.mechlab.simr.pw.edu.pl