Konferencje

XXVI sympozjum „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXVI międzynarodowe sympozjum naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 7 grudnia 2018 roku w sali multimedialnej w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84.

X Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”

W dniach 29-30 listopada 2018 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW, w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84, będzie miała miejsce X Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”.

XXVII Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 23.11.2018 (piątek) dwudzieste siódme coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych. Sympozja nasze są miejscem spotkania specjalistów, zajmujących się tą tematyką w przemyśle, ośrodkach badawczych, instytutach resortowych i uczelnianych, oraz służą wymianie informacji i integracji środowiska.

IV Konferencja Doktorantów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych

Wydziałowa Rada Doktorantów zaprasza do udziału w IV Konferencji Doktorantów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, która będzie miała miejsce w audytorium im. Z. Osińskiego w dniu 20 IX, w godzinach 9-13.

XXV Ogólnopolskie Sympozjum „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 1 grudnia 2017 roku w sali multimedialnej w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84.

IX Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”

W dniu 30 listopada 2017 r. (czwartek) w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW, w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84
odbędzie się IX Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”.

XXVI Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 24.11.2017 (piątek) dwudzieste szóste coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych. Sympozja nasze są miejscem spotkania specjalistów, zajmujących się tą tematyką w przemyśle, ośrodkach badawczych, instytutach resortowych i uczelnianych, oraz służą wymianie informacji i integracji środowiska.

X Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”

W dniu 2 czerwca 2017 w godz. 10:00 - 15:30 Instytut Pojazdów PW organizuje na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej X ogólnopolskie Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”.

Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska 2016

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXIV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 2 grudnia 2016 roku.

XXV Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 25.11.2016 (piątek) dwudzieste piąte coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych. Sympozja nasze są miejscem spotkania specjalistów, zajmujących się tą tematyką w przemyśle, ośrodkach badawczych, instytutach resortowych i uczelnianych, oraz służą wymianie informacji i integracji środowiska.

Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska 2015

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 4 grudnia 2015 roku. Komunikat informacyjny

VII Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”

W dniu 27 listopada 2015 r. (piątek) w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW, w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84
odbędzie się VII Międzynarodowa Konferencja „Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”.
Więcej informacji na stronie konferencji.

22 Polsko Francuskie Seminarium Mechaniki oraz VIII Międzynarodowa Konferencja n.t. MODELOWANIE I SYMULACJA ZJAWISK TARCIOWYCH W UKŁADACH FIZYCZNYCH STRUKTURACH TECHNICZNYCH "TARCIE 2014"

Seminarium  jest  organizowane w ramach współpracy francusko-polskiej i dotyczy głównie dyscypliny  Mechanika oraz Budowa i Eksploatacja Maszyn. Spotkania naukowe organizowane są od roku 1990, na przemian w Polsce i we Francji. Średnia liczba uczestników wynosi około 80.

Strony seminarium i konferencji: http://www.simr.pw.edu.pl/ipbm/Instytut-Podstaw-Budowy-Maszyn/Nauka/Konferencje/Konferencje-2014

XXI Polsko - Ukraińska konferencja nt.: "CAD w budowie maszyn - problemy wdrażania i nauczania" - "CAD in Machinery Design - Implementation and Educational Problems",11-12.10.2013r, Łańcut

The CADMD conference series started in Warsaw in 1993 and has been organized yearly in Poland and Ukraine. The topics of the Conference include: Modeling and Simulation of Processes and Systems in Machinery Design, Robotics and Automation, Micro Electromechanical Systems, Information Technology, Engineering Education. Page of conference

XIX Konferencja nt. Metody i środki projektowania wspomaganego komputerowo 9-11.10.2013, Łańcut,

Organizowana cyklicznie od 1977 roku przez Instytut Podstaw Budowy Maszyn Politechniki Warszawskiej Konferencja "Metody i Środki Projektowania Wspomaganego Komputerowo" dotyczy szeroko rozumianej problematyki komputerowo wspomaganego projektowania, wytwarzania, badań i eksploatacji maszyn. Strona konferencji: XIX Konferencja nt. Metody i środki projektowania wspomaganego komputerowo.

VII Sympozjum "Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów" - 23.05.2014r.

Sympozjum poświęcone jest historii rozwoju konstrukcji pojazdów, przybliża techniki rekonstrukcji i konserwacji obiektów mających znaczenie historyczne, i jak co roku jest okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji oraz osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej. Tradycyjną częścią Sympozjum jest wystawa i prezentacja pojazdów historycznych. W tym roku tematem przewodnim są „Polskie Konstrukcje Motoryzacyjne w latach 1922-1939”. Uprzywilejowane miejsce rezerwujemy ponadto obiektom związanym z walkami Żołnierza Polskiego w 1939 r.
Strona sympozjum:  http://www.hrkp.simr.pw.edu.pl/