Konkurs Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej PiM - wyniki I etapu

W dniu 9 marca 2017r. przeprowadzono w szkołach I etap (półfinałowy) II edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w zakresie Pojazdów i Maszyn. Na podstawie uzyskanych wyników Komisja Konkursowa zakwalifikowała do Finału Konkursu 48 uczestników.

Lista Finalistów II edycji Konkursu dostępna jest tutaj.

Finał Konkursu odbędzie się 6 kwietnia 2017r. w siedzibie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW.

Konkurs 3Mind dla studentów III i IV roku studiów technicznych

Firma 3M Poland po raz kolejny organizuje konkurs 3Mind dla studentów III i IV roku studiów technicznych, którzy nie boją się wyzwań i chcieliby pracować w jednej z wiodących firm technologicznych na świecie. Zadaniem uczestników, którzy podzieleni zostaną na interdyscyplinarne zespoły, będzie tworzenie narzędzi demonstracyjnych, które następnie znajdą zastosowanie  we wrocławskim Centrum Innowacji 3M.

Erasmus Plus – rekrutacja

Trwa rekrutacja na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus Plus. Osoby pragnące wyjechać, mogą zapisywać się na listę, która dostępna jest w dziekanacie. Zapisy przyjmowane będą do dnia 22.03.2017.

Konkurs Inżynierski EBEC Poland

EBEC (European BEST Engineering Compettion) Poland zaprasza do udziału w XI edycji Konkursu Inżynierskiego EBEC Poland, którego celem jest wyłonienie studentów posiadających wszechstronną wiedzę inżynierską oraz praktyczne umiejętności z zakresu nauk technicznych i w sposób nieszablonowy umiejących je wykorzystać, a zarazem potrafiących współpracować w grupie.

Konkurs na projekt i wykonanie mobilnego asystenta

Dziekan wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na projekt i wykonanie mobilnego asystenta osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych. Celem Konkursu jest projekt urządzenia ułatwiającego codzienne życie takim osobom.

Spotkanie informacyjne dla studentów w sprawie programu Erasmus+

W dniu 2 marca o godz. 16.00 w sali multimedialnej odbędzie się spotkanie informacyjne dla studentów pragnących skorzystać z programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018.

Język angielski, II rok - podział na grupy

W semestrze letnim 2016/2017 zajęcia z języka angielskiego dla II roku będą odbywać się w grupach podanych tutaj.

Konkurs Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej PiM

Trwają przygotowania do II edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w zakresie Pojazdów i Maszyn.
Eliminacje (etap szkolny) zostanie przeprowadzony w dniu 9 marca 2017r.

Konkurs jest przewidziany dla uczniów szkół średnich, zainteresowanych szeroko rozumianymi problemami współczesnej mechaniki i mechatroniki samochodowej. Podobnie jak w roku ubiegłym, Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć uczniowie szkół średnich z terenu całej Polski.

Zapisy na zajęcia wychowania fizycznego

Przypominamy, że zapisy na zajęcia wychowania fizycznego realizowane są drogą elektroniczną. Studenci wydziału SiMR dokonują wyboru zajęć w semestrze letnim 2016/2017 w dniu 18.02.2017 r. w godz. 16:00 – 22:00.

Systemy Mechatroniczne w Rolnictwie Precyzyjnym – nowy kierunek studiów II stopnia

Na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych uruchomiono po raz pierwszy rekrutację na nowy kierunek stacjonarnych studiów II stopnia „Systemy Mechatroniczne w Rolnictwie Precyzyjnym”. Jest to kierunek interdyscyplinarny realizowany w dwóch renomowanych uczelniach akademickich – Politechnice Warszawskiej i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.