TechDay 2018

Technologie fabryki przyszłości, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, interaktywne warsztaty (m.in. laboratorium hydrauliki przemysłowej), a także oferty pracy, staży i praktyk – to wszystko i o wiele więcej w ramach specjalnej wystawy „TechDay – Inżynieria Przyszłości”, która będzie miała miejsce 27 listopada na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Wielka Muzyka w Małej Auli

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Dziekan Wydziału Fizyki PW, prof. dr hab. inż. Mirosław Karpierz oraz Komitet Organizacyjny Konferencji Slow Control Warsaw 2018 zapraszają w piątek 9 listopada na CIV koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, w którym wystąpi Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej pod batutą Liliany Krych oraz soliści Julita Mirosławska i Adam Eljasiński. Wstęp wolny.

Obowiązek korzystania przez studentów z adresów w domenie PW

Przypominamy, że począwszy od 1 czerwca br. wszyscy studenci i doktoranci Politechniki Warszawskiej są zobowiązani w elektronicznej korespondencji z Uczelnią do korzystania wyłącznie z przyznanych im indywidualnych adresów w domenie PW (w formacie nr_albumu@pw.edu.pl).

Obchody Święta Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni. Z tej okazji cała społeczność akademicka przygotowuje wiele różnorodnych wydarzeń.

2 XI – dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Zgodnie z harmonogram roku akademickiego, piątek 2 XI br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

XX edycja konkursu o nagrodę Fiat Chrysler Automobiles

Do 15 listopada br. przyjmowane są zgłoszenia w ramach XX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA), promującego obronione w PW w roku akademickim 2017/2018 wybitne prace magisterskie oraz rozprawy doktorskie, poświęcone szeroko rozumianej tematyce motoryzacyjnej.

Opiniowanie kandydatów na kierowników zakładów

W dniach 18-23 października br. w godzinach 9.00 – 15.00 w sekretariacie dziekana (pok. 0.5) będzie miało miało miejsce opiniowanie kandydatów na kierowników zakładów Napędów Wieloźródłowych, Podstaw Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn oraz Technik Wytwarzania.

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

W dniach 24 i 25 października br. Gmach Główny naszej uczelni będzie widownią XV edycji Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich Politechniki Warszawskiej KONIK. Wśród kół naukowych, które zaprezentują się na targach, jest również Koło Naukowe Sportów Samochodowych z naszego wydziału.

II ogólnopolski konkurs na najlepszy studencki projekt naukowy POTENCJOmetr

Do 14 października br. studenci mogą nadsyłać zgłoszenia do II edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszy studencki projekt naukowy „POTENCJOmetr”, którego celem jest aktywizowanie osób działających w ramach kół naukowych oraz podniesienie ich kompetencji miękkich.

Stypendia socjalne dla studentów

Do 15 października studenci Politechniki Warszawskiej mogą ubiegać się o stypendia socjalne, specjalne oraz rektorskie na rok akademicki 2018/2019. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem stypendialnym, specjalnie przygotowanym na tę okazję przez Samorząd Studentów PW.